Haber

Titan için zaman daralıyor! Kurtarılmazlarsa saat 14:08’de oksijenleri bitecek.

1912’de 1.500 kişinin hayatını kaybettiği, dünyanın en büyük gemi batıklarından biri olarak bilinen Titanik’in enkazını görmek için düzenlenen turist seyahati faciası için zamana karşı savaş sürüyor. Titan’daki oksijenin 14’te biteceğini açıklayan yetkililer: 08.

5 YOLCU İÇERİR

Titanik’in enkazını göstermek için kullanılan turistik denizaltılardan biri, 19 Haziran’da Atlantik Okyanusu’nda kayboldu. Denizaltıdakilerin havacılık sektöründe hizmet veren Action Aviation’ın sahibi İngiliz milyarder Hamish Harding, Pakistanlı iş adamı Shahzada Davud ve denizaltının sahibi OceanGate’in kurucusu ve CEO’su oğlu Süleyman Davud, Stockton Rush olduğu biliniyor. ve Fransız denizaltı pilotu Paul Henry Nargeolet.

YOLCULAR İÇİN ZAMAN DAHA AZALIYOR

Titan isimli aracın battığı kesin olarak kabul ediliyor. Bölgeden gelen ritmik sesin ardından Titan’dakilerin hala hayatta olabileceğine dair umutlar devam ediyor. Ancak hayatta kalanlar için zaman daralıyor. British Daily Mail’de yer alan habere göre Titan’daki oksijen 14:08 prestijiyle sona erecek. Bu, hayatta kalanların kurtarılması için sadece saatlerin kaldığını gösterir.

OKSİJEN KULLANIMINI MİNİMUM AZA İNDİREBİLİRLER

Arama kurtarma çalışmalarına ABD, İngiltere, Fransa ve Kanada’dan ekiplerin katıldığı belirtilirken, zamanla yarış oksijenin bitmesi beklenen saate kadar devam ediyor.

Uzmanlar, Titan içindeki yolcuların oksijen tüketimlerini en aza indirgemeye ve bu süreyi uzatmaya çalışacaklarını tahmin ederken, ABD Sahil Güvenlik birimi başkanı Yüzbaşı Jamie Frederick, “Umudumuzu kaybetmiyoruz, iyimseriz ve bu süreyi uzatmaya çalışıyoruz” dedi. arama kurtarma çalışmalarımıza devam ediyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu