Haber

Hatay Havalimanı ne zaman açılacak?

Havaalanı pistinde gerçek büyük enine yarıklar oluştu. Sonrasında ise Hatay Havalimanı’nın ne zaman açılacağı merak ediliyor. Deprem nedeniyle Hatay’ın merkez ve ilçelerinde çok sayıda bina yıkılırken, birçoğunda da hasar oluştu. Hatay Havalimanı ne zaman açılacak sorusu gündeme geliyor. Hatay Havalimanı ne zaman açılacak? Detaylar burada…

HATAY HAVAALANI NE ZAMAN AÇILACAK?

Deprem nedeniyle Hatay’ın merkez ve ilçelerinde çok sayıda bina yıkılırken, birçoğunda da hasar oluştu. Dörtyol ve Payas ilçelerinde 5 katlı bir binanın yıkıldığı öğrenilirken, Reyhanlı ve Erzin ilçelerinde konutlarda hasar meydana geldiği ve çökmelerin meydana geldiği kaydedildi. Merkezde çok sayıda binanın yıkıldığı Hatay’da depremin büyüklüğü gün ağarırken ortaya çıktı.

Hatay’daki havalimanı pistinde de büyük hasar meydana geldi. Hatay Havalimanı’nın pistinin genişliğe doğru yarıldığı ve asfaltın kaldırıldığı görüldü. Öte yandan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Hatay Havalimanı’nın uçuşlara kapatıldığını açıklayarak, “Maraş ve Antep’i sivil uçuşlara kapattık” dedi.

Hatay Havalimanı’nın ne zaman açılacağına dair güncel bir bilgi yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu